Kadeci IPT, BT ORAZ III BTP OPW mieli okazję doskonalić umiejętności żołnierskie w zakresie:

- posługiwania się najnowocześniejszym sprzętem łączności w WP,
- medycyny pola walki, a dokładnie zastosowanie protokołu SMARCHE w TCCC,
- sygnałów dowodzenia na polu walki oraz stosowania szyków pieszych,
- najnowszych technik posługiwania się bronią długa i krótką.

Klasy pierwsze OPW zderzyły się z rzemiosłem wojskowym w praktycznym wymiarze Jednostki Wojskowej, a klasy trzecie miały okazje doskonalić umiejętności wojskowe nabyte w poprzednich latach.

Dziękujemy instruktorom 25blp za profesjonalne szkolenie ale przede wszystkim za super podejście do kadetów.

Kadeci II i IV BTP OPW pod wprawnym okiem instruktorów z 25blp/2LBOT doskonalili żołnierskie rzemiosło w zakresie:

- topografii wojskowej,
- elementów TC3,
- taktyki lekkiej piechoty,
- BLOS

Kadeci szkolili się z posługiwania się mapą, co jest wiedzą niezbędną dla każdego żołnierza. Z pewnością bardzo priorytetowa jest samopomoc i pomoc koleżeńska na polu walki, czyli ratownictwo w sytuacjach bojowych. Kadeci uczyli się także elementów czarnej taktyki w terenie zurbanizowanym w oparciu o budynki ZSCKR. Szczególnie ekscytujące i nowatorski był „manual z bronią” według najnowszych standardów obowiązujących w Siłach Zbrojnych WP.

Dziękujemy instruktorom za super szkolenie, a kadetom za zaangażowanie.

Drużyna w składzie kadeci OPW Dominik Hopko, Szymon Szwedo i Michał Pietraś rywalizowali dzisiaj z dwunastoma drużynami w wojewódzkich eliminacjach strzeleckich na strzelnicy Śnieżnik w Dęblinie. Nasza drużyna zaprezentowała ogromny profesjonalizm i stanęła na podium z brązowymi medalami i pucharem. Niestety do drugiego miejsca zabrakło żołnierskiego szczęścia, a dokładnie dwóch punktów. Jednak treningi na naszej strzelnicy wirtualnej oraz determinacja zawodników przyniosły wymierne efekty.

Tego dnia klasa IBTP/OPW integrowała się w wyjątkowych warunkach, na strzelnicy PAINTBALL w Kumowej Dolinie. Najpierw zostaliśmy podzieleni na trzy drużyny, no a potem do boju rozgrywki pomiędzy poszczególnymi zespołami. Rywalizacja była iście bojowa, nie obyło się bez siniaków ale potem na zgodę wspólne ognisko. Kto wygrał nieważne, chociaż znajomość taktyki i praca zespołowa przydała się.

Kadeci IBTP spędzili Dzień Dziecka w szkole….ale na ognisku z piankami i kiełbaskami.

Były gry zespołowe oraz chwile relaksu na kocykach, a słoneczko sprzyjało odpoczynkowi.

Były też lody w ten upalny dzień.